KULTÚRNO – TANEČNO 2022

6. ročník oravského festivalu tanca a pohybu vám opäť prinesie svetové tanečné produkcie v Dome kultúry.

Piatkový program sa bude niesť v podobe predstavení renomovaných zahraničných hostí, ktorí patria medzi svetovú špičku súčasného tanca: KULTÚRNO 2022: UMELECKÉ TANEČNÉ PREDSTAVENIA NA FESTIVALE TANEČNO!

LÍSTKY V PREDAJI TU: https://tootoot.fm/sk/events/6215faf228b83609e01e7938

Horacio Macuacua – Trampled Rose
Choreografia a tanec: Horacio Macuacua
Hudba: Xaver Varnus, Felix Lajko,The great concert together, Bholoja,Indzawo Yami -It’s my place 
„Trampled rose“
Nepružnosť etablovaného paralyzuje pohyb, tlmí vynaliezavosť, vrhá tieň na prekvapenie. Obrysy spontánneho sú rozmazané, okraje predvídateľného sú zjemnené a my poznáme bod zlomu, ktorý spochybňuje raison d’être automatických odpovedí.
Životná sila nás robí prispôsobivými, dáva nám možnosť premeniť priestor a premeniť energiu na hmotu, hmotu na evolúciu. Telo nám umožňuje transcendovať a tanec je silným prejavom do tohto stavu.
Poďme tancovať…

Peter Jaško – Stream
Performancia: Peter Jaško
“Stream”
Malý manifest venovaný slobode pohybového výskumu. Chcem osláviť hĺbku pohybu a jeho umenie sprevádzané skutočným počúvaním v reálnom čase.)
Mám túžbu preskúmať nezvyčajné cesty, ktoré náš vnútorný pohyb ponúka. Zaujímalo by ma, ako dokáže ten najmenší pohyb vytvoriť najväčší vlnový efekt a ako zasahuje do mnohých skrytých kútov. Ako sa môžu mikrokozmické pohyby vyvinúť do rozsiahlych energetických línií? Z pohľadu prijatia nedokonalostí a nestálosti chcem seba a divákov pozvať do tanca zmien a hlbokej mobility. Ako môžeme vytvoriť mobilitu medzi časťami tela aj medzi myšlienkami a nechať trenie a nesúlad, aby zaujali svoje miesto v predstavení?

Manuel Ronda – El Gran Salto
Choreografia: Alejandro Chávez Flores (Mexiko)
Réžia: Manuel Ronda (Taliansko)
Performancia: Manuel Ronda
“El Gran Salto”
Divadelno-tanečné predstavenie, ktoré ponúka odpoveď na bežnú, no univerzálnu ľudskú otázku: môžem dosiahnuť transcendenciu? Veľký skok môže znamenať pád do nevyspytateľnej priepasti alebo prijatie neistej nádeje, že si nás zapamätajú.

Prečítaj si tiež
TANEČNO MÁ DOSKY!

TANEČNO MÁ DOSKY!

TANEČNO MÁ DOSKY!Veľmi sa tešíme! Naša najnovšia inscenácia YOLT - You only live twice získala...

REZIDENČNO 2023

REZIDENČNO 2023

Celodenný kreatívny lab konajúci sa pred začatím festivalu pod vedením zahraničnej choreografky, ktorý vyústi do tvorby krátkeho predstavenia prezentovaného priamo na festivale!