ORAVSKÝ RODÁK SA VRACIA DOMOV

Tohtoročné Tanečno bude plné výnimočných predstavení s presahmi divadla a performancie, reflektujúcimi aktuálne spoločenské témy. Jedno z nich je aj ZELENÁ JE TRÁVA v hlavnej úlohe s hercom Vladom Zboroňom, rodákom z Oravskej Polhory. 

📆  STREDA 17.08. 2022 
⏰  19:00
📍 KD Vavrečka
🎟 Lístky na : https://tootoot.fm/sk/events/62f14de75dbb21041410707b

Koprodukčná inscenácia v réžii slovenskej choreografky a režisérky Petry Fornayovej hľadá odpoveď na otázku, čo našu rozmaznanú civilizáciu presvedčí o zmene nastaveného diskurzu, pýta sa na vzťah medzi slobodou jednotlivca a jeho zodpovednosťou – za spoločnosť, za budúce generácie, za životné prostredie. Existujú riešenia postupujúcej ekologickej krízy? Budú to privátne alebo globálne politické stratégie? Do akej miery budeme pri tom ochotní a schopní nasledovať aj „mravný zákon“ a kam sa posunú jeho hranice? Prostredníctvom konkrétnych príbehov a postáv, ktorých predobrazmi budú reálne osoby – fanatický botanik, idealistický politik, militantný vegán… a ďalší –, sa bude realita prelínať s fikciou, texty s pohybom a obrazom.

Hrajú: Vlado Zboroň, Silvia Sviteková, Petra Fornayová, Marinko Pintar, Lazi Drago

Prečítaj si tiež
REZIDENČNO 2023

REZIDENČNO 2023

Celodenný kreatívny lab konajúci sa pred začatím festivalu pod vedením zahraničnej choreografky, ktorý vyústi do tvorby krátkeho predstavenia prezentovaného priamo na festivale!

2% pre tanečno

2% pre tanečno

2% pre TanečnoStiahnuť POTREBUJEME VÁSTanečno po piatich rokoch existencie vyrástlo aj vďaka vašej...