TANEČNÉ PREDSTAVENIE – ŠPORTOVÉ PODUJATIE – A JEDINEČNÝ VEČER

Na našom festivale sa uskutoční veľké množstvo predstavení, v ktorých môžete vidieť výnimočné Slovenské tanečnice a tanečníkov v netradičných priestoroch. Jedným z nich je unikátne dielo TIMEOUT – BURNOUT

ŠTVRTOK 18.08. 2022
20:45
Telocvičňa ZŠ Slnečná

Lístky v predaji: https://tootoot.fm/sk/events/62f3af177894c303c4e48355

Tanečné sólo a zároveň tenisový zápas jedného muža je hrou vytrvalosti.V úsilí nájsť správny rytmus, tanečník hrá všetkými smermi, nakoniec hlavne sám proti sebe, skúma hranice svojej energie, motivácie a cieľa. Dvaja hudobníci a svetelný dizajnér ho sprevádzajú na jeho vnútornom pátraní, neustále sa prispôsobujú jeho hre, podporujú, pridávajú, provokujú, neprestávajú, zatiaľ čo tanečné pohyby sa miešajú s forhendmi a bekhendmi. Koľko je dosť, kedy sa zápas končí, môže existovať nejaká rovnováha?Timeout Burnout, vytvorený v priestore, ktorý bol kedysi telocvičňou, je veľmi osobnou spoveďou mladého umelca, schopného a odhodlaného slovenského tanečníka Lukáša Bobalíka, zlomeného limitmi miestnych pracovných podmienok, ale aj vlastnou posadnutosťou dokonalosťou.

V spolupráci s dramaturgičkou Majou Hriešik a vizuálnou umelkyňou Zuzu Hudek po takmer ročnom pohybovom skúmaní spoluvytvárajú dielo, ktoré je zároveň inštaláciou, športovým podujatím a tanečným predstavením zobrazujúcim ľudský tanec na hranici trosiek vyhorenej spoločnosti.Už o týždeň nám bude spolu Tanečno!

Choreografia, tanec/Choreography, dance: Lukas Bobalik
Réžia a dramaturgia/Dramaturgy: Maja Hriešik
Scéna a kostým/Set design: Zuzu Hudek
Hudba/Music: Henry Purcell, Franz Schubert, Jakub Mitrík
Spev/Vocals: Peter Mazalan
Gitara/Guitar: Jakub Mitrík
Light design: Jozef Čabo
Produkcia/Production:T-O-K Tanec/Osobnosť/Kontext, Alexandra Mireková

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia

Prečítaj si tiež
REZIDENČNO 2023

REZIDENČNO 2023

Celodenný kreatívny lab konajúci sa pred začatím festivalu pod vedením zahraničnej choreografky, ktorý vyústi do tvorby krátkeho predstavenia prezentovaného priamo na festivale!

2% pre tanečno

2% pre tanečno

2% pre TanečnoStiahnuť POTREBUJEME VÁSTanečno po piatich rokoch existencie vyrástlo aj vďaka vašej...