7th year of the Tanečno!

Until the beginning of the festival

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Here you can find all shows

Here you can find all workshops

Festivaly ako tento nám pripomínajú, že MY sme dôležití. Obyčajní “malí” ľudia, malé svety. A naše príbehy sú prinajmenšom fascinujúce.

– Kosi Eze

Aj miesto môže byť inšpiráciou. Verím tomu. Ak meníte lokácie/miesta, učíte sa od okolia a potom ste inšpirovaný vytvoriť niečo nové.

– Edivaldo Ernesto

Veľmi sa mi páči tento festival, pretože je veľmi rôznorodý. Ráno môžete ísť na hodinu jogy, súčasného tanca, potom je tu Hip-hop battle. Je tu skvelá atmosféra, pohodová atmosféra. Jednoducho tu môžeš byť tým, kým cheš byť. Z tohto festivalu vyžaruje sloboda.

– Jade Fehlmann

Veľmi sa mi zapáčil nápad prísť na festival Tanečno pretože si myslím, že je to správne miesto na rast a to pravé miesto, kde môžete spoznať nových ľudí, tanečníkov, vymeniť si informácie, zdieľať skúsenosti. Je to veľmi dôležité pre rast komunity. Verím, že Tanečno je ako strom. Zasadili semiačko, ktoré teraz rastie a tento strom bude čoraz silnejší, vyšší a plný ovocia.

– Khoudia Toure

Tanečno vnímam už dlhšie a som veľmi rada, že sa takéto akcie konajú u nás na Slovensku. Všimla som si ako si organizátori dávajú záležať na tom, aký je tu program a ako si dávajú záležať na tom, aby sme boli viac zaangažovaní. Pretože to je pointa necítiť sa v tom tak strašne sám v tom tanci. Pretože tanec je o komunite v prvom rade.

– Kristína Tukan

Kultúra, ktorú robíme, je dobrým zlozvykom. Neškodí, práve naopak – osvecuje nás. Povedal by som, že priniesť akúkoľvek kultúru kamkoľvek pre ľudí, je niečo posvätné.

– Manuel Ronda

Festival Tanečno bol pre mňa obrovským prekvapením napriek tomu, že som sem išiel s tým, že je to vynikajúci festival. Videl som perfektný tím umelcov, ktorí tu spolupracovali.

– Spunkey

This is how we danced last years

They danced with us

Edivaldo Ernesto

Mozambik

Jade Fehlmann

France

Khoudia Toure

 Senegal

Milan Herich

Slovakia

Vlado Michalko

Slovakia

Akira Yoshida

Spain

Sebastian Mendez Marín

Costa Rica

Kamilla Lil’K

Lithuania

Spunkey

Slovakia

Žigan Krajnčnan

Slovenia

Kieran Warner

United Kingdom

Citlali Mendéz

Mexico

a mnoho ďalších…

Follow us on social media

  Facebook

  Instagram