OPEN CALL PRE PROFESIONÁLNYCH TANEČNÍKOV!

Drahí taneční profesionáli z Českej 🇨🇿 a Slovenskej 🇸🇰 republiky,
s obrovskou radosťou vyhlasujeme Open call na účasť v českej a slovenskej verzii projektu The Urge – The Urge Grows.

🤸🏽‍♀️ Choreografka Ceren Oran (DE), MOVE Ostrava (CZ) a Tanečno (SK) hľadá tanečníkov so silnými tanečno-technickými znalosťami a improvizačnými schopnosťami, ktorí majú záujem zapojiť sa do inovatívneho pohybového projektu, ktorého uvedenie prebehne na verejných miestach Českej i Slovenskej republiky.

„The Urge“ si kladie za cieľ pozrieť sa bližšie na správanie jednotlivcov počas kolektívnej krízy. Ceren Oran svojím dielom upozorňuje na vzťah medzi kolektívnym traumou a jedinečným spôsobom každého človeka, ako sa s ním vysporiadať.

📍 Predstavenie je navrhnuté ako simultánna prezentácia vo verejnom priestore v 3 mestách v Čechách a na Slovensku. Cieľom je predstavenie súčasného tanca ako forma performance a jeho konfrontácia sa so širším publikom v nečakaných priestoroch.

📆 Obdobie skúšok a predstavenie projektu verejnosti prebehne medzi 15. a 30. júnom 2022. V rokovaní sú ďalšie termíny repríz v období júl a august 2022.

💰 Projekt bude uskutočnený v prípade podpory koprodukčných grantov, ktoré zaisťujú férové a adekvátne financovanie. Z tejto podpory budú hradené náklady na účasť aj finančná odmena, o ktorej budú účastníkov informovať regionálni organizátori.

📝 Ak Vás projekt zaujal a radi by ste sa stali jeho súčasťou, vyplňte prosím nižšie priložený formulár, a to najneskôr do 11. februára 2022. Účastníkov projektu vyberie sama choreografka s tvorivým tímom na základe zaslaných videí. O svojom ne/prijatí budete informovaní do 20. februára 2022.

https://docs.google.com/…/1FAIpQLScozTkuSV5UDi…/viewform

🌐 Viac informácií o projekte “The Urge” nájdete tu 👉www.cerenoran.com/the-urge.

V prípade otázok, nám môžete napísať na 📧organizacno@tanecno.sk alebo som@moveostrava.cz

Tešíme sa tejto výnimočnej spolupráci – Sme šťastní, že môžeme byť spoločne v pohybe, je nám spolu Tanečno a spája nás rovnaká „Urge“ tvoriť nové veci!

Prečítaj si tiež
TANEČNO MÁ DOSKY!

TANEČNO MÁ DOSKY!

TANEČNO MÁ DOSKY!Veľmi sa tešíme! Naša najnovšia inscenácia YOLT - You only live twice získala...

REZIDENČNO 2023

REZIDENČNO 2023

Celodenný kreatívny lab konajúci sa pred začatím festivalu pod vedením zahraničnej choreografky, ktorý vyústi do tvorby krátkeho predstavenia prezentovaného priamo na festivale!